MST Hukuk & Danışmanlık Bürosu | Avukatsız imza atmayın!

TELEFON

+90 (542) 134 78 84

EMAIL

avukat@mervesonmez.com

HAKKIMIZDA

Merve Sönmez Talay 1985 yılında doğmuş olup; ilk, orta ve lise eğitimini Bursa`da tamamlamıştır. 2003 yılından lise eğitimini tamamlamış olsa da eğitim sistemindeki kat sayı eşitsizliği nedeniyle üniversite eğitimine uzun bir aradan sonra başlayabilmiştir. Bu süre zarfında çeşitli işlerle uğraşmış olup; çalışmış olduğu muhasebecilik, kitap satış elemanlığı gibi meslek gruplarının şimdiki avukatlık kariyerinin temelini oluşturmuştur.

SÖNMEZ TALAY, öncelikle Beykent Üniversitesi Adalet Bölümü`nü dereceyle kazanıp onur bursu ile mezun olmuştur, girmiş olduğu Dikey Geçiş Sınavında almış olduğu derece ile Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi`ne mütevelli heyeti bursu ile kabul edilmiştir.

Üniversite hayatı boyunca çeşitli bürolarda öğrenci stajyer olarak çalışmış, aynı zamanda bu süre zarfında edebiyat dergilerinde yazarlık ve editörlük görevlerini üstlenmiştir.

Yasal stajını İstanbul`da tamamlayan SÖNMEZ TALAY, avukatlık kariyerine memleketi Bursa`da devam etmiş ve Bursa`nın önde gelen ofislerinde çalışmıştır. Çalışmış olduğu bu süre zarfında Gayrimenkul Şirketlerine özellikle İnşaat Hukuku alanında uzun soluklu hukuki danışmanlık hizmetleri vermiştir.

SÖNMEZ TALAY, ağırlıklı olarak gayrimenkul şirketlerine hukuki danışmanlık vermiş olmanın sonucu olarak; Yabancıların Türkiye`de gayrimenkul edinmesi sebebiyle vatandaşlık almaları hususunda müvekillerinin müşterilerine çeşitli seminerler vermiş olup; yabancılara ilişkin hukuki süreçleri başından sonuna kadar takip eden projelerde uzmanlaşmış bulunmaktadır.

Bu bilgi ve tecrübeler ışığında İstanbul`a dönüp kendi hukuk bürosunu kurmuştur. Bu hukuk bürosunda başta inşaat hukuku, gayrimenkul hukuku ve kişisel verilerin korunması hukuku olmak üzere şirketler hukuku, sözleşmeler hukuku, bilişim hukuku, yabancılar hukuku, aile hukuku, iş hukuku ve bunlarla sınırlı olmaksızın birçok alanda hukuki hizmetlerine devam etmektedir.